Blog tworzony przez uczniów, rodziców i nauczycieli Prywatnej Szkoły Podstawowej ŻOREK w Żorach. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. To miejsce, gdzie każdy z nas może podzielić się swoimi wrażeniami po przeczytaniu ciekawej książki i tym samym zachęcić innych do sięgania po interesujące pozycje książkowe. Blog to także inspiracja dla naszej szkolnej biblioteki :)
poniedziałek, 2 maja 2016
O powodach czytania...
Czytanie przenosi nas tam, gdzie tylko sami zechcemy. Czytanie zamienia nas w to, czym chcemy być. Czytanie sprawia, że możemy robić rzeczy, na które w rzeczywistości pewnie byśmy się nie zdecydowali. Czyż nie ma lepszych dowodów na to, iż czytać warto?
Nie trzeba, więc wielkich pieniędzy by zostać księżniczką i zamieszkać w pięknym zamku w urokliwym miejscu choćby na końcu świata. Wystarczy otworzyć książkę.
Nie stać nas na wakacje w odległym, egzotycznym kraju? Nic straconego. Otwórzmy książkę i wyruszmy w podróż, gdzie tylko chcemy.
Brak nam odwagi, by wyruszyć w wyprawę życia i spróbować swych sił w walce ze Złymi Mocami? Książka to za nas załatwi. Być możemy stając po stronie Dobra nawet wygramy. To możliwe.
To wszystko można osiągnąć, to wszystko może się zdarzyć! Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyciągnąć ją po książkę i udać się w ukryte w nas zakątki wyobraźni. Może nawet sami nie wiemy, jakie pokłady fantazji tkwią w nas samych.
Czytanie to może być taką naszą odskocznią od codzienności, często szaro-burej, od rzeczywistości, która często nam pod tym czy innym względem nie odpowiada.
Wyruszmy więc w czytelnicze przygody, marzenia, stańmy się kim chcemy, choć na chwilkę...
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz