Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa...
Blog tworzony przez uczniów, rodziców i nauczycieli Prywatnej Szkoły Podstawowej ŻOREK w Żorach. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. To miejsce, gdzie każdy z nas może podzielić się swoimi wrażeniami po przeczytaniu ciekawej książki i tym samym zachęcić innych do sięgania po interesujące pozycje książkowe. Blog to także inspiracja dla naszej szkolnej biblioteki :)
środa, 8 marca 2017
O maleńkiej kobietce z wielkim sercem...
Kornel Makuszyński w swojej książce wydanej po raz pierwszy w 1937 roku niezmiennie wywołuje bardzo wyraźne emocje. Smutek, który odczuje czytelnik na początku powieści, szybko zostaje zastąpiony chichotami kilkuletniego dziecka oraz samego czytelnika, bo niewątpliwie one się pojawią. Sytuacja, która w dzisiejszych czasach jest nie do pojęcia, bawi nas swoim komizmem i absurdem. Zmiana "Stanisławy" na "Stanisława", "Zielnej" na "Chmielną", "Olszańskiej" na "Olszowskiego"? "Wujcio Herod" z drapiącą brodą kochany przez małe dziecko? To jest możliwe TYLKO w "Awanturze o Basię"!
poniedziałek, 30 stycznia 2017
PRYZTULANKI
Któż z nas nie lubi się przytulać?
PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki. Opracowała Marta Bogdanowicz.
Ta książka to zbiór cennych zabaw, które polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym. To świetny sposób na spędzenie czasu razem w atmosferze radości i bliskości. Dzięki tym zabawom na pewno pojawi się wiele uśmiechu i radości :)
PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki. Opracowała Marta Bogdanowicz.
Ta książka to zbiór cennych zabaw, które polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym. To świetny sposób na spędzenie czasu razem w atmosferze radości i bliskości. Dzięki tym zabawom na pewno pojawi się wiele uśmiechu i radości :)
poniedziałek, 2 maja 2016
Rudowłosa Ania, czyli marzenia mają moc
"Ania z Zielonego Wzgórza" to książka mojego dzieciństwa. Zdecydowanie. Wszyscy pewnie znają tę kultową bohaterkę.
Czego można nauczyć się od panny Shirley?
Po pierwsze: odwagi. Po drugie: kompleksy można pokonać, ale trzeba na to czasu. Po trzecie: marzyć i jeszcze raz marzyć trzeba. Po czwarte: marzenia się spełniają, jeśli się w nie mocno wierzy. Po piąte: nie ważne skąd jesteś, ważne żeby Ci się chciało, a wiele możesz osiągnąć. Po szóste: wielkiej wartości przyjaźni.
W książce tej, ponadczasowej chyba, czytanej przez wiele pokoleń, zwraca się uwagę na nieprzemijalne wartości, jak rodzina, przyjaźń, miłość, czy szacunek dla innych.
To być może powieść dla kilkulatków. Ja jednak przeczytałam ją znacznie wcześniej. Potem kolejne jej części. I nie ważne, czy się jest dziewczynką czy chłopcem. Warto sięgnąć po "Anię..."
O powodach czytania...
Czytanie przenosi nas tam, gdzie tylko sami zechcemy. Czytanie zamienia nas w to, czym chcemy być. Czytanie sprawia, że możemy robić rzeczy, na które w rzeczywistości pewnie byśmy się nie zdecydowali. Czyż nie ma lepszych dowodów na to, iż czytać warto?
Nie trzeba, więc wielkich pieniędzy by zostać księżniczką i zamieszkać w pięknym zamku w urokliwym miejscu choćby na końcu świata. Wystarczy otworzyć książkę.
Nie stać nas na wakacje w odległym, egzotycznym kraju? Nic straconego. Otwórzmy książkę i wyruszmy w podróż, gdzie tylko chcemy.
Brak nam odwagi, by wyruszyć w wyprawę życia i spróbować swych sił w walce ze Złymi Mocami? Książka to za nas załatwi. Być możemy stając po stronie Dobra nawet wygramy. To możliwe.
To wszystko można osiągnąć, to wszystko może się zdarzyć! Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyciągnąć ją po książkę i udać się w ukryte w nas zakątki wyobraźni. Może nawet sami nie wiemy, jakie pokłady fantazji tkwią w nas samych.
Czytanie to może być taką naszą odskocznią od codzienności, często szaro-burej, od rzeczywistości, która często nam pod tym czy innym względem nie odpowiada.
Wyruszmy więc w czytelnicze przygody, marzenia, stańmy się kim chcemy, choć na chwilkę...
piątek, 29 kwietnia 2016
Dziewczyny z klasy 3 polecają tą książkę, ponieważ jest bardzo ciekawa i można się uśmiać do łez.
Ta książka opowiada o Cliffordzie (to pies) i o jego przyjaciołach.
To jest tom 1, w każdym tomie jest płyta, a na końcu są różne zadania.
Emily Elizabeth to przyjaciółka Clifforda, która spędza z nim dużo czasu.
Czerwony Pies spędza z przyjaciółmi (psy i ludzie) swój czas i zawsze mają jakąś przygodę.
POLECAMY przeczytanie tej książki!
wtorek, 26 kwietnia 2016
Dziennik Cwaniaczka ,Jeff Kinney .Wydawnictwo ,,Nasza Księgarnia ,,
,,Chciałbym ogłosić oficjalnie ,że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie a bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał ,,-Greg Heffley
Dziennik Cwaniaczka to cykl historyjek o chłopcu który przedstawia swoje zabawne perypetie związane ze szkołą. Greg-główny bohater książki to przeciętny nastolatek ,,rzucony,, na pastwę losu do gimnazjum. To leniwy spryciarz , który zawsze wybiera drogę na skróty. Przekonajcie się jakie ma szalone pomysły i jak próbuje wybrnąć z trudnych dla siebie sytuacji. Tomików jest kilka więc każdy znajdzie cząstkę siebie w tym zabawnym chłopcu.
Ogromnym plusem jest to ,że książka napisana jest bardzo prostym i zrozumiałym tekstem ponad to obfituje z śmieszne historyjki obrazkowe. Nawet Ci którzy nie lubią czytać -pokochają to .
Mój syn Mateusz szczególnie poleca Wam tomik pt. ,,Zezowate szczęście,, gdzie Greg zostaje zdradzony przez swojego przyjaciela a pech nie opuszcza go ani na chwilę...
Dziennik Cwaniaczka to cykl historyjek o chłopcu który przedstawia swoje zabawne perypetie związane ze szkołą. Greg-główny bohater książki to przeciętny nastolatek ,,rzucony,, na pastwę losu do gimnazjum. To leniwy spryciarz , który zawsze wybiera drogę na skróty. Przekonajcie się jakie ma szalone pomysły i jak próbuje wybrnąć z trudnych dla siebie sytuacji. Tomików jest kilka więc każdy znajdzie cząstkę siebie w tym zabawnym chłopcu.
Ogromnym plusem jest to ,że książka napisana jest bardzo prostym i zrozumiałym tekstem ponad to obfituje z śmieszne historyjki obrazkowe. Nawet Ci którzy nie lubią czytać -pokochają to .
Mój syn Mateusz szczególnie poleca Wam tomik pt. ,,Zezowate szczęście,, gdzie Greg zostaje zdradzony przez swojego przyjaciela a pech nie opuszcza go ani na chwilę...
Subskrybuj:
Posty (Atom)




